Naslovnica :: Obavijest: OPG - prodaja cvjetnih aranžmana izrađenih od cvijeća iz vlastite proizvodnje

Obavijest: OPG - prodaja cvjetnih aranžmana izrađenih od cvijeća iz vlastite proizvodnje

Zbog razlike u tumačenju "Zakona u tgovini", problema nastalih u provođenju istoga na terenu od strane inspektorske službe, a vezane na prodaju cvjetnih aražmana povodom blagdana Svih Sveti, očitovalo se Ministarstvo gospodarstva i Ministarstvo poljoprivrede od kojih je zatraženo očitovanje i u njemu se navodi: "U skladu sa odredbama carinske klasifikacije poljoprivrednih proizvoda između Eu i Hrvatske cvjetni aražmani izrađeni na OPG-u od vlastitog cvijeća smatraju se poljoprivrednim proizvodom tog OPG-a"

U privitku se nalazi tumačenje Ministarstva gospodarstva i Ministarstva poljoprivrede.

Mišljenje Ministarstva gospodarstva

Privitak